Szwajcarska technologia micelizacji - MiVital

Ludzkie ciało, przyjmując doustne lipofilowe środki, musi wytwarzać endogenne micele, które otaczają substancję rozpuszczalną w wodzie powłoką, tak aby wchłonąć co najmniej część tej substancji. Jest to jednak niezwykle czasochłonny proces. Znaczna część składników aktywnych jest jednak  niewykorzystana i usuwana z organizmu. Dlatego też dokładne dozowanie i oszacowanie rzeczywiście użytej przez organizm substancji jest niezwykle trudne, a czasem prawie niemożliwe.


Proces micelizacji zachodzi zazwyczaj w organizmie, jednak trwa on znacznie dłużej niż naturalne procesy trawienia i wydalania, dlatego też wchłonięciu ulega jedynie niewielka część substancji, które do prawidłowej absorbcji wymagają tego procesu.

Dzięki zamykaniu cząsteczek w micele możliwe jest przekształcanie substancji oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach na substancje rozpuszczalne w wodzie, niewymagające stosowania polisorbatów oraz innych szkodliwych dla zdrowia składników.

Opatentowana technologia micelarna firmy MiVital rewolucjonizuje wchłanianie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach w organizmie. Za swoje osiągnięcia firma w 2018 roku zdobyła nagrodę „World CPhI Excellence Formulation Award”. Jest to niewątpliwe potwierdzenie innowacji w światowym przemyśle farmaceutycznym.

Niezrównana innowacyjność i korzyści z zastosowania miceli MiVital zostały już wielokrotnie, niezależnie potwierdzone. Przykładowo, przeprowadzone na Tottori University Medical School w Japonii badania miały na celu analizę nowych komponentów tworzących micele. W dwóch niezależnych ośrodkach badawczych w Stanach Zjednoczonych analizie poddano natomiast wodny roztwór kurkuminy opracowany w oparciu o wspominaną technologię. Wykazano, że kurkumina związana w roztworze miceli jest wielokrotnie silniejsza i cechuję się znacznie lepszą biodystrybucją niż dostarczenie do komórek samego ekstraktu kurkuminy.

Unikalny i opatentowany proces micelizacji MiVital zapewnia substancjom ich maksymalną biodostępność. Organizm może dzięki temu bezpośrednio absorbować i przetwarzać elementy o słabej rozpuszczalności i wreszcie – korzystać z ich aktywności.