Dzięki wykorzystaniu opatentowanego procesu micelizacji ​​ rozpuszczalne w tłuszczach witaminy i substancje mogły zostać umieszczone w wodzie, dzięki czemu są znacznie bardziej dostępne dla organizmu.

Oznacza to, że organizm może wchłonąć i wykorzystać znacznie więcej składnika aktywnego. W produktach Aquasool wartość biodostępności oceniona została na co najmniej 90%. Jak wskazują dane naukowe, w zależności od substancji organizm może wchłonąć tylko od 4% do 20% witamin i substancji aktywnych, które rozpuszczone są w tłuszczach.

Proces micelizacji zwykle zachodzi w organizmie i trwa znacznie dłużej niż naturalny proces wydalania, dlatego tylko niewielka część istotnych substancji może zostać wchłonięta. Produkty Aquasool zawierają witaminy i składniki aktywne umieszczone w micelach dzięki czemu mogą one prawie w całości zostać wchłonięte przez organizm, omijając przy tym czasochłonny proces wewnątrzkomórkowej micelizazji.

Produkty Aquasool to suplementy mające na celu uzupełnienie braków wynikających ze stosowanej diety. Zawartość przekraczająca 100% RWS nie powinna budzić niepokoju podczas krótkookresowego stosowania, ponieważ ilość witamin i minerałów w produkcie nie przekracza górnego tolerowanego poziomu spożycia (UL). Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej ani przyjmować innych produktów, które stanowią skoncentrowane źródło tych samych składników. Zawsze warto badać poziomy witamin i składników mineralnych a suplementację konsultować z lekarzem. RWS nie zostało podane w przypadku substancji, których Referencyjna Wartość Spożycia nie została określona w Polsce.

Wysokiej jakości witaminy i składniki aktywne są zawsze jedynie uzupełnieniem ogólnej, zdrowej diety. Przy tworzeniu zbilansowanego jadłospisu pomocne mogą się okazać odpowiednio dobrane suplementy diety. Należy jednak pamiętać, że witaminy i minerały nie są zamiennikiem zdrowej diety i znacznie lepiej jest, gdy traktowane są jako jej część. Zaleca się, by kobiety ciężarne, planujące potomstwo lub karmiące piersią zażywały suplementy witaminowe wyłącznie po bezpośredniej konsultacji z lekarzem.

Produkty Aquasool zawierają wysokie poziomy niektórych witamin i składników aktywnych, dlatego też, ze względów ostrożności, powinny być przyjmowane nie dłużej niż 3 miesiące, raz w ciągu roku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej ani przyjmować innych produktów, które stanowią skoncentrowane źródło tych samych składników. Zawsze warto badać poziomy witamin i składników mineralnych a suplementację konsultować z lekarzem. Zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są bardzo ważne, a suplementów diety nie należy stosować jako substytutu zróżnicowanej diety.

Wszystkie produkty Aquasool są całkowicie pozbawione surowców i dodatków pochodzenia zwierzęcego, są w 100% wegańskie.

Wszystkie produkty Aquasool są całkowicie pozbawione cukru, gluten, białek mleka i laktozy.

Nie, litera E w naszych produktach oznacza obecność naturalnych składników niezbędnych do stabilności związków poddanych micelizacji. Określony numer wraz z literą E oznacza symbol dodatku do żywności obowiązujący i zatwierdzony w Europie. W produktach Aquasool użyte zostały tylko dodatki roślinne – guma arabska oraz mieszanina żywic roślinnych.

Gwarancją jakości produktu oraz jego prawidłowego działania jest data przydatności umieszczona na opakowaniu. Do momentu jej upływu gwarantujemy niezmienne właściwości oraz jakość preparatu. Nie powinno przyjmować się preparatu po upływie daty przydatności.